Automobilių nuomos paslauga gali būti trumpalaikė, kuri gali trukti nuo kelių valandų, dienos iki kelių dienų arba savaitės. Taip pat gali būti ilgalaikė, tiesa, šia paslauga dažniausiai naudojasi įmonės ar komandiruotės pagrindu dirbantys darbuotojai.

Tuo tarpu trumpalaikė automobilių nuoma pasitarnauja daugelyje gyvenimiškų situacijų. Dažniausiai – sugedus nuosavam automobiliui. Nuomos paslauga pasinaudoti labai patogu, kol automobilis bus suremontuotas. Kaip žinia, tai kartais gali trukti ne vieną, dažniausiai – dvi, o kartais ir ilgiau.

Kaip dar gali pasitarnauti automobilio nuoma dviems ar daugiau dienų? Atvykus į ligoninę ar su reikalais į kitą miestą visai dienai ar nakvynei, nuomotas automobilis taip pat gali būti nepamainomas dalykas, ypač didmiestyje.

Pastebima, kad poros dienų laikotarpis yra pats populiariausias ir pasirenkamas dažniausiai. Sunku pasakyti su kuo tai yra susiję, tačiau tai tikriausiai nutinka sprendžiant tam tikrus buitinius nesklandumus arba tvarkant darbo reikalus.
Vieno ar kito modelio automobilio nuoma dviems ar daugiau dienų – tai taip pat puikus būdas išbandyti automobilį, nusprendus tokį įsigyti. Tai gali padėti apsispręsti, ar nusižiūrėtas automobilio modelis jums iš tiesų patinka, ir ar tikrai būtent taip jį įsivaizdavote.

Taigi, jeigu nusprendėte pasikeisti ar įsigyti naują automobilį, būtinai prieš tai išsinuomokite ir juo pavažinėkite ilgesnį laiką. Jeigu renkatės iš dviejų modelių, analogiškai juos taip pat galite išbandyti, išsinuomodami juos vieną po kito.

Tiriant vartotojų elgseną, apklausos metu buvo pastebėta, kad besinuomojantys automobilį trumpam laikui klientai, yra linkę rinktis analogiškos klasės savo turimam automobiliui. Kai kuriais atvejais pasirenkamas ekonomiškas, kompaktiškas automobilis, kuris tiesiog atliktų pakaitinio automobilio funkciją.

Tačiau automobilio pasirinkimas priklauso ir nuo to, ar automobilis reikalingas šeimai, ar vienam asmeniui.