Protezai skirstomi į fiksuotus ir išimamus. Fiksuoti dantų protezai yra pricementuojami prie danties arba prisukami prie implantų. Jie visiškai nesiskiria nuo narūralių dantų, šių protezų dėka atkuriama dantų kramtymo funkcija ir estetinis vaizdas. Gydytojas odontologas pagal paciento esamą situaciją ir galimybes parenka jam tinkamiausius protezus. Fiksuoti potezai ant dantų taikomi: cirkonio keramikos vainikėliais, metalo keramikos vainikėliais, dantų protezų tiltais ir laminatės. Fiksuoti protezai ant implantų: pavieniais vainikėliais ir viso žandikaulio atkūrimas fiksuotais protezais.

Metalo keramikos protezai yra gaminami iš metalinio karkaso, jį padengiant porceliano sluoksniu. Jei dantys negyvi, su didelėmis plombomis rekomenduojama juos protezuoti pilnais vainikėliais, taip užtikrinant tvirtumą.
Cirkonio keramikos vainikėliai puikiai dera prie natūralių tikrų dantų, savo spalva, tvirtumu, nesukelia jokių alerginių reakcijų ir sudaro gražų estetinį vaizdą.
Laminatės- tai plonytės keramikinės plokštelės, jos pricementuojamos prie dantų paviršiaus. Taikomos tada, kai dantų forma negraži, daug senų, pageltusių dantų.

Laminatės ploštelės tvirtos ir nekeičia atspalvio.

Dantų protezų tiltus gydytojas odontologas rekomenduoja tais atvejais jeigu pacientui trūksta daug dantų. Pirmiausia apšlifuojami atraminiai dantys, o ant jų fiksuojamas tiltinis protezas, toks protezas gali būti kons truojamas ir ant implantų.

Odontologų paslaugos

Odontologijos klinikose teikiamos įvairios paslaugos nuo nemokamų konsultacijų iki sudėtingų procedūrų: dantų gydymas, dantų balinimas, dantų chirurgija, protezavimas, implantacija, burnos higienos specialisto paslaugos, dantų rentgeno nuotraukos ir kt. Estetinis plombavimas- taikomas atstatyti nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, norint sumažinti tarpus tap dantų, padailinti dantų formą, pakeisti senas, gelsvas plombas į naujas natūralios formos. Endodontinio gydymo prireikia tada kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys pradeda skaudėti, vyksta uždegiminė reakcija. Tai gali atsitikti, dėl įvairių priežasčių: gilios kariozinės ertmės, danties skilimo, lūžimo ir pan.

Implantacijos metu pacientui į žandikaulį įsukamas sraigtas, kuris atstoja danties šaknį ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui. Naudojant naujausias gydymo technologijas, implantų pagalba galima atstatyti vieno ar kelių dantų defektus, taip pat prie implantų gali būti tvirtinami protezai.