Nepriklausomai nuo to, kur esame, visada tikimės palyginti lengvai rasti ieškomas prekes. Esmė ta, kad pirkdami gaminį beveik niekada negalvojame apie jo kilmę ar kelionę iki lentynos. Svarbu žinoti, kad mūsų kasdieniai daiktai dažnai nukeliauja tūkstančius kilometrų, kol atsiduria mūsų rankose. Taip yra ir su prekėmis, kurios yra gabenamos iš Lietuvos.

Daugelis Europos šalių yra tarpusavyje susijusios Europos Sąjungoje. Plėtojant ir įgyvendinant prekybą, tarptautinės krovinių gabenimo paslaugos plečiasi ir pasiekia visas Europos šalis ir vietoves.
Lietuva yra tranzito šalis, turinti gerai išvystytą kelių ir geležinkelių infrastruktūrą bei keturis tarptautinius oro uostus. Krovinių pervežimo įmonės organizuoja visų krovinių gabenimą keliais iš visos Lietuvos į visas Europos ir NVS šalis ir atgal.

Kiekviena transporto įmonė turi ne tik savo platų transporto priemonių parką, bet ir unikalias bendradarbiavimo su klientais programas. Krovinių gabenimas į Vokietiją yra ne tik populiari klientų paskirties vieta, bet ir puikus abipusiai naudingo ekonominio bendradarbiavimo variantas.

Krovinių gabenimas iš Lietuvos į Europą reikalingas ne tik asmeniniams poreikiams. Pavyzdžiui, verslui šioje srityje dažnai reikalingos logistikos paslaugos. Verslininkai domisi žaliavų ir atsarginių dalių pristatymu į daugelį gamyklų Europoje.

Populiariausi kroviniai iš Lietuvos yra anglis, nafta ir jos perdirbimo produktai. Antroje vietoje yra žemės ūkio produktai: šviežios gėlės, žemės ūkio žaliavos ir produktai, galvijai.
Lietuva turi nepaprastai patogią geografinę padėtį ir gali lengvai patekti į didžiąją dalį vartotojų rinkų, esančių Europos Sąjungoje ir šalia jos. Ji vaidina svarbų tranzito šalies vaidmenį Rytų ir Vakarų transporto koridoriuje ir yra sukūrusi gerai veikiančią daugiarūšio transporto sistemą.

Prekyba Europoje vykdančios Lietuvos įmonės naudojasi ES bendrąja rinka ir numatytais prekybos susitarimais. Dauguma prekių laisvai vežamos be jokių papildomų išlaidų.