Burnos higiena – tai svarbus aspektas kiekvieno žmogaus gyvenime. Kiekvienas odontologas bei ortodontas Vilniuje, Kaune bei kituose miestuose patvirtins, kad tinkamai prižiūrėti dantų ertmę yra labai svarbu, tai padės išvengti problemų tolimesniame gyvenime.

Šiame straipsnyje aptarsime įdomiausius faktus apie burnos higieną bei priežiūrą, kurių greičiausiai nežinojote.

Žmogaus šypsena

Yra žinoma, kad kai žmogus šypsosi tuo metu veikia 17 veido raumenų. Yra puiku jeigu žmogus šypsosi ir juokiasi kuo dažniau, o tam, kad šypsena būtų kerinti ir graži, yra būtina tinkamai prižiūrėti dantis bei palaikyti burnos higieną.

Yra rekomenduoja profilaktiškai lankytis pas odontologus bent du kartus per metus, jeigu turite problemų su dantimis, tokiu atveju dažniau.

Dantų valymas

Žmonija pirmuosius dantų šepetėlius pradėjo naudoti dar prieš 1500 metų. Jie atsirado Kinijoje ir buvo padaryti iš bambuko ir įvairiausių gyvūnų kailių.

Šiais laikais šepetėliai evoliucionavo ir galima pasidžiaugti, kad mes valomes dantis ne su šepeteliais iš gyvūnų kailių.

Dantų higienos svarbą patvirtina net ilgauodegės makakos, kurios buvo užfiksuotos mokančios savo vaikus valytis dantis.

Taip pat įdomus faktas, kad Ciuricho zoologijos sode, buvo pastebėtas zebras, kuris valė dantis plėšriajam hipopotamui.

Liežuvio valymas

Kitas įdomus momentas yra tas, kad liežuvio valymas yra taip pat svarbus visai burnos higienai. Dantų odontologai teigia, kad ant liežuvio esančios baltos apnašos turi daugybę mikrobų.

Jeigu jų reguliariai nešalinti su dantų šepetėlio nugarele, jos gali sukelti labai rimtų neigiamų pasekmių arba net būti uždegimų priežastimi. Tad yra rekomenduojama valyti liežuvį kiekvieną dieną.

Tarpdančių valymas

Valant kiekvieną dieną dantis, po du kartus, neįmanoma garantuoti, kad visi maisto likučiai yra pašalinami iš tarpdančių.

Šiame procese yra labai svarbu valyti tarpdančius su specialiu siūlu arba tarpdančių šepetėliu.

Įdomus faktas tai, kad ši procedūra yra rekomenduojama žmonėms ne jaunesniems negu 10 metų, kadangi vaikų dantenos yra gana jautrios ir tai gali sukelti neigiamų padarinių.

Burnos skalavimas

Burnos skalavimo skystis taip pat atlieka svarbią rolę burnos priežiūroje. Odontologai bei ortodontai rekomenduoja po dantų valymo, visada pasinaudoti burnos skalavimo skysčiu, kuris turi gydomąsias savybes.

Įdomu tai, kad tokio pobūdžio skystį galima net pačiam pasigaminti namuose, tam neprireiks daug laiko, o rezultatas Jus nustebins. Šis skystis padės nuraminti dantenas, o kai kuriais atvejais net mažina dantenų uždegimą.

Becukrė kramtomoji guma

Kitas įdomus bei naudingas dalykas, kurį rekomenduoja tiek odontologai, tiek ortodontai tai becukrė kramtomoji guma.

Ją reikėtų visada turėti su savimi, kadangi tuo atveju jeigu nėra galimybės išsivalyti dantų arba pasinaudoti skalavimo skysčių, becukrė kramtomoji guma pagelbės Jus.

Gali pasirodyti, kad ji neatneša jokios naudos, bet, iš tikrųjų, ji skatina seilių išsiskyrimą, kurios vėliau išvalo burnos ertmę.

Taip pat reikia pabrėžti, kad šios gumos naudojimas nepakeičia dantų pastos ir šepetėlio naudojimo, tai tik priemonė, kuri gali pagelbėti esant butinybei.

Apibendrinant
Straipsnyje aptarėme įdomiausius faktus apie dantų priežiūrą bei pateikėme kelis patarimus, kurie padės palaikyti burnos higieną net ir ekstremaliausiomis situacijomis. Vadovaudamiesi šia informacija, Jūs galėsite ne tik nustebinti pašnekovą įdomiais faktais apie burnos higieną, bet taip pat tinkamai palaikyti savo burnos higieną.

Daugiau apie odontologiją galite sužinoti – dentes.lt