Jei planuojate imti paskolą būstui ar vartojimo paskolą, galite preliminariai sužinoti kokio dydžio sumos jūs galite tikėtis, pasinaudojus interaktyvia paskolos skaičiuokle. Kur suvedus tam tikrą informaciją: savo norimą paskolos sumą ir paskolos terminą, galite sužinoti kokie bus finansiniai įsipareigojimai ir mėnesinės įmokos, kurias reikės mokėti tam tikrą dieną, kurią pasirinksite.

Paskolų skaičiuoklės gali būti ir puikiu įrankiu, padedančiu išsirinkti geriausią paskolos pasiūlymą. Tad galite pasitikrinti ne tik skirtinguose bankuose, kredito unijoje ar kitose finansinėse institucijose, kurios teikia skirtingus paskolų pasiūlymus. Be to, skaičiuoklė padės pamatyti ir tokią informaciją, susijusią su taikomų palūkanų dydžiu, metinėmis palūkanomis ir administravimo mokesčiais. Tad taip galima matyti bendrą sumą, kiek kainuos visa paskolos suma.

Tačiau reikia turėti omenyje, kad paskolos skaičiuoklė nepateiks tikslaus skolinimosi pasiūlymo, nes ji negali automatiškai įvertinti jūsų ar jūsų šeimos kreditingumo istorijos bei finansinių galimybių. Visuomet reikia skaičiuotis ir įsivertinti ar jums finansiškai naudinga turėti dar vieną įsipareigojimą ir imti paskolą būtent šiuo metu.

Tikrai verta pamąstyti apie tai, kad gal paskola bus gerokai pigesnė jei turėsite pradinį paskolos įnašą, pavyzdžiui, jei artimiausiu metu esate suplanavę įsigyti savo būstą. Be to, įvertinkite savo galimybes įkeisti jau turimą nekilnojamą turtą, paveldėti turtą ar užsidirbti papildomai pajamų. Kartais tinkamu metu susilaikius ir išlaukus tinkamo momento paimti norimo dydžio paskolai padeda sutaupyti ne tik pinigų, bet ir nemažai nervų.

Tad tikrai verta atlikti namų darbas ir ant popieriaus lapo susirašyti savo pajamas, išlaidas, susiskaičiuoti jau turimus finansinius įsipareigojimus ir pamatyti realias galimybes, gauti norimo dydžio paskolos pasiūlymą iš pasirinktos finansinės institucijos.