Ar mano namuose reikalingos priešgaisrinės durys? Keletas atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus apie priešgaisrines duris.

Namų renovatoriai mūsų dažnai klausia, ar jie nori įrengti priešgaisrines duris, pakeisdami vidines duris ar statydami priestatą. Gaisrinių durų supratimas yra sudėtingas dalykas, todėl kyla klausimų, kuriuos kelia patys statybininkai ir savadarbiai meistrai, į kuriuos jiems dažnai sunku atsakyti. Tikimės, kad šis tinklaraštis padės išsklaidyti bet kokius priešgaisrinių durų mitus ir padės jums suteikti reikiamą informaciją ir ramybę.

Kas yra priešgaisrinės durys? Durys, kurios buvo specialiai sukonstruotos ir sumontuotos teisingai, kad padidėtų laikas, per kurį kilus gaisrui liepsnos ir dūmai prasiskverbtų pro duris. Dažniausias buitinių priešgaisrinių durų tipas klasifikuojamas kaip FD30 (priešgaisrinės durys 30 minučių), išbandytos kontroliuojamoje aplinkoje, kad 30 minučių būtų atsparios liepsnai ir dūmams.

Imuosi kapitalinio namo atnaujinimo / išplėtimo – ar reikės sumontuoti vidines priešgaisrines duris? Jei vykdote gana didelį atnaujinimo ar išplėtimo projektą, jūsų architektas patars, ar reikalingos priešgaisrinės durys. Kad jūsų statybos reglamento paraiška būtų patvirtinta, jūsų vietos tarybos pastatų kontrolės pareigūnas norės patvirtinti, kad laikomasi šio techninio standarto. Tai yra tai, ką jūsų architektas paprastai spręs už jus.

Statybos taisyklės numato, kad priešgaisrinės durys reikalingos šiose pagrindinėse namų nuosavybės srityse: 2 aukštų namas, kurio durys vedamos iš vientiso garažo į namą

Naujai pastatytuose ar atnaujintuose 3 ar daugiau aukštų namų objektuose (įskaitant mansardos pertvarkymą) turi būti priešgaisrinės durys į kiekvieną gyvenamąjį kambarį nuo laiptinės.

Jei keičiate vidines duris, pavyzdžiui, į panašias ir šiuo metu neturite priešgaisrinių durų, tada ne, standartinės durys yra tinkamos. Investuoti į gerus ir tinkamus dalykus yra verta, o apsisaugoti nuo gaisro, visada yra svarbu ir būtina.