Yra daugybė medžiagų, iš kurių gaminamos kopėčios: plienas, medis, plastikas. Yra net bambukinių kopėčių, kurios yra plačiai paplitusios Indonezijos šalyse. Išradus patvarius aliuminio lydinius ir plonasienių profilių gamybos technologijas, atsirado naujo tipo kopėčios iš tvirto aliuminio lydinių, kurie turi daug pranašumų, palyginti su anksčiau išvardytais.

Iš pirmo žvilgsnio pagrindinė kopėčių savybė yra jų aukštis. Tiesą sakant, yra daug daugiau veiksnių, turinčių įtakos kopėčių praktiškumui. Atsižvelgiant į įvairių skirtingos kilmės gamintojų gausą, šiandien pagrindinės laiptų charakteristikos yra ne aukštis ir laiptelių skaičius, o konstrukcijos patikimumas ir saugumas.

Svarbiausias ir neginčijamas aliuminio pranašumas, palyginti su kitomis medžiagomis, yra žymiai mažesnis svoris.
Aliuminis greitai oksiduojasi atmosferoje, todėl kopėčios yra padengtos 2-3 nm storio apsaugine oksido plėvele, kuri apsaugo metalo paviršių nuo oksidacinių procesų, atsirandančių dėl aliuminio ir oro sąveikos, pasižymi elektrinėmis izoliacinėmis savybėmis ir yra geras dažų ir lakų pagrindas. Tai pagerina metalo atsparumą neigiamiems išorės veiksniams ir suteikia gerą išvaizdą. Nepaisant to, kokio tipo kopėčias naudojate, labai svarbu žinoti būtinas atsargumo priemones. Dauguma namų reikmėms parduodamų kopėčių yra lengvų kopėčių tipo. Jos skirti maksimaliai 150 kg apkrovai.

Kopėčios dažnai naudojamos namų reikmėms ir atliekant remonto darbus nedideliame aukštyje. Kopėčias galite įsigyti internetu neišėję iš namų, kurioms dažnai yra akcija. Pirkdami naujas kopėčias atkreipkite dėmesį į tam tikrus potencialiai pavojingus trūkumus ir ypatybes. Ant metalinių kopėčių patikrinkite, ar nėra aštrių kraštų, įlenkimų, išlenktų laiptelių ar skersinių. Patartina patikrinti atskirai stovinčių kopėčių stabilumą stovint ant pirmo laiptelio iš apačios. Jei jaučiatės nestabiliai, rinkitės kitas kopėčias. Visi metalinių laiptų pakopos turi būti su neslidžiu guminiu ar plastikiniu pamušalu arba būti profiliuoti, kad neslystų kojos.