Gyvūnų savininkai savo augintiniams maisto papildus dažniausiai perka dėl sąnarių, virškinimo, o esančios riebiosios rūgštys sumažina plaukų slinkimą ir kailiui suteikia blizgesį. Šalyje maisto papildų rinka didelė, o norint įsigyti kokybiškų, žinomų firmų būtina skaityti gaminio sudėtį, nes ant etikėtės būna nurodytos visos sudedamosios medžiagos dalys, daug priklauso nuo to, kaip papildas pagamintas ir kam naudojamas. Patartina perkant papildus ar vitaminus pasitarti su veterinaru, tik specialistas apžiūrėjęs gyvūną galės pasakyti kokių jam trūksta vitaminų.

Šunims negalima duoti papildų, kurie skirti žmonėms, nes toks produktas kaip česnakas, gali būti kenksmingas šuniui.

Jeigu per didelis vitaminų kiekis

Jeigu šuniui per didelis kalcio kiekis, gali kilti problemų su kaulais, ypač dideliam šuniui, jeigu perdaug gauna vitamino D, gali pasireikšti virškinimo problemų, nustoti ėsti. Per didelis A kiekis gali pakenkti kraujui ir sąnariams.

Kokie reikalingiausi vitaminai šunims?

Kalcis, vitaminas D ir fosforas ypač reikalingas sąnariams, kaulams, dantims. Geležis sustiprina kraują, jo ypač daug yra kokybiškoje mėsoje. Kalis- reikalingas širdies darbui gerinti. Vitaminas C, stiprina imuninę sistemą.

Šuns individuali treniruotė

Spręsti konkrečias šuns elgesio individualią problemą jums gali padėti treneris. Pamokų metu yra augintinis išmokinamas, paklusnumo pagrindų, išmokstama jį valdyti ir pasiekti norimą rezultatą. Taip pat sprendžiamos kasdieninės problemos: gamtinių reikalų atlikimas namuose, pavadžio tempimas ir negrįžimas po komandos, besaikis lojimas, kandžiojimas žaidimo metu, agresijos protrūkiai žmonių bei kitų šunų atžvilgiu ir kt.

Šuns priežiūra

Svarbu šuniui leisti ilgai būti lauke, pabėgioti, dūkti. Jeigu šuo negauna progos pažaisti- jam auga svoris, šuo aptingsta pasitaiko ir sveikatos sutrikimų. Šunų pavadėlių yra įvairiausių, jeigu šuo paklusnus rinkites odinį arba medvilninį pavadėlį, jis bus malonus jūsų rankai ir patogus šuniui, jo ilgį visada galima pasirinkti. Namuose šuo mėgsta turėti savo vietą, guolį iš kurios galėtų pastoviai stebėti žmones. Guoliai būna: medžiaginiai, pinti, plastmasiniai. Jeigu šuo laikomas lauke, reikalinga būda.