Jei gyvenate nuosavame name, tikriausiai žinote kas yra temperatūros reguliatorius. Kiekviena šildymo ar vandentiekio, vėdinimo sistema negali veikti be šiuo matuoklio. Galbūt ir galėtų veikti tačiau ne taip efektyviai. Tiems kurie nežino, paaiškinsime kad reguliatorius tai yra mažas prietaisas reguliuojantis temperatūrą tam tikriems įrenginiams, tai gali būti šildymo katilas ar vėsinimo įranga. Jo veikimo principas paprastas, pagal iš anksto žmogaus nustatytą parametrą įjungti arba išjungti įrenginio veikimą. Jeigu reikalinga kad temperatūros reguliatoriai atliktų tik vieną funkciją tai užtenka ir primityvaus pigaus reguliatoriaus.

Diegiant sudėtingesnes sistemas kur reikalingas temperatūrinis reguliavimas, neapsieisite be išmaniųjų valdiklių kurių dėka procesus bus valdyti paprasčiau ir patogiau ir svarbiausia galėsite maksimaliai sumažinti energijos sąnaudas.

Renkantis temperatūros reguliatorių atkreipkite dėmesį į šiuos niuansus. Kur ir kokiomis sąlygomis bus naudojamas šis prietaisas, ar patalpose drėgna ar žema temperatūra, kur ir kaip jį instaliuosite. Temperatūros reguliatoriai gali būti montuojami ant įrengimų atviroje erdvėje arba uždarose dėžutėse. Na žinoma ir patys reguliatoriai yra hermetiški ir gali turėti apsaugos nuo drėgmės lygį suteiktą gamintojo.

Pavyzdžiui IP65 sandarumo klasė tai yra apsauga nuo dulkių ir vandens purslų. Drėgnoms patalpoms, naudojimui lauke ir pramoninės paskirties sandėliuose ir gamybinėse patalpose geriausiai tinka nerūdijančio plieno temperatūros reguliatoriai. Kitas dalykas pagal kurį renkasi reguliatorių tai temperatūros diapazonas kuriam skirtas įrenginys. Rtd tipo reguliatoriai turi didesnį tikslumą negu standartiniai. Tik paprastoms sistemos užtenka pigaus termoreguliatoriaus nes nėra svarbu ar įrenginys bus įjungtas vienu ar keliais laipsniais skirtingos temperatūros nei nustatėme tačiau tai galioja ne visur.

Yra daug technologinių procesų ir labai svarbu tiksliai prie kokios temperatūros turi veikti įranga tai ir atitinkamai reguliatoriai turi būti labai tikslūs. Montuojant temperatūros reguliatorius sudėtingose sistemos, būtina kad jie turėtų apsaugos nuo gedimo signalizavimo funkciją, taip jūs žinosite kada reguliatorius rodo klaidą ar yra sugedęs. Tai padės laiku sureaguoti ir pašalinti gedimą dėl kurio gali būti sugadintas visas technologinis procesas, sugesti įrengimai ar nukentėti žmonės.