Žiema baigėsi – todėl atėjo laikas įvertinti sniego, ledo, šlapdribos ir kelio druskos žalą padarytą automobiliams per žiemą. Šiuolaikiniai automobiliai yra suprojektuoti taip, kad atlaikytų neigiamą poveikį, bet keletą veiksmų jūs turėsite atlikti ir patys. Štai keletas veiksmų, kaip pasiruošti vasarai:

• Nuplaukite automobilį – būtina pašalinti kelio druską, žvyrą ir purvą – viską, kas
ilgainiui gali pakenkti jūsų automobilio dažams.

• Pakeiskite valytuvų šluoteles – žiemą nuo šalčio jos sutrūkinėja ir gali turėti
įtakos stiklo valymui.

• Patikrinkite alyvos lygį – jei negalite to padaryti patys, kreipkitės į savo meistrą,
kad pakeistumėte alyvą ir įdėtumėte naują alyvos filtrą.

• Pavasarinis valymas – tai visų pirma automobilio salono valymas. Reikia
atsikratyti purvo, smėlio ir dulkių.

• Patikrinkite ventiliacijos, oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemą. Pavyzdžiui,
oro filtras daro tiesioginę įtaką mišinio formavimo ir uždegimo sistemų veikimui. Be to, tai prailgina variklio alyvos tarnavimo laiką. Salono filtras skirtas valyti tai, kuo kvėpuojate. Jei automobilyje įrengtas oro kondicionierius, jo švara tampa ir vairuotojo, ir keleivių sveikatos garantu.

• Žiema taip pat yra žiauri jūsų padangoms. Pats laikas įsitikinti, kad visos
keturios ir atsarginės padangos yra tinkamai pripūstos. Šiuo metu taip pat reikia įvertinti padangų būklę ir, jei naudojate žiemines padangas, būtinai pakeiskite jas į vasarines R17. Tai užtikrins važiavimo sklandumą ir yra būtina sąlyga saugumui.

Rinkoje yra daugybė skirtingų gamintojų padangų, turinčių skirtingas charakteristikas ir kainas. Paprastam pirkėjui labai sunku išsirinkti tinkamą, ko jam reikia.

Padangas labai lengva suprasti – kuo brangesnės padangos, tuo garsesnis prekės ženklas ir geresnė kokybė. Visi gamintojai siūlo padangų asortimentą skirtingomis kainomis, kad padengtų visą rinką, o tai aiškiai byloja apie jų kokybę. Ne kiekvienas vartotojas yra pasirengęs pirkti brangias padangas, kaip ir ne visi važinėja prabangiu automobiliu.