Didelę įtaką vartų dizainui ir dydžiui turi įvažiavimo į kiemą atstumas nuo kelio, atstumas tarp tvoros ir pastato bei sklypo forma. Vartai turėtų būti suplanuoti taip, kad galėtumėte laisvai manevruoti automobiliu, galimi vartų variantai kiemoprojektai.lt. Vidutinis vartų plotis yra 4-6 m. Šis plotis taip pat priklauso nuo to, ar pasirenkate stumdomus, ar varstomus vartus. Kiekvienam iš jų įrengti reikia skirtingų sąlygų ir kitokio tvoros plano.

Stumdomi įvažiavimo vartai juda palei tvorą, todėl jie tinkami sklypuose su trumpu važiuojamuoju keliu. Tokius vartus sumontuoti galima tik tada, kai vienoje važiuojamosios dalies pusėje tvoros dalis yra tokio ilgio, kad atidarius vartus ten būtų galima sutalpinti visą jos varčią.

Jei toks sprendimas jums netinka, galite pasirinkti stumdomus vartus, kuriuose du mažesni lapai slenka į priešingas puses. Varstomi vartai tinkami visur, kur už vartų yra įkalnė ir neįmanoma pagaminti tokių, kurie būtų atidaromi į išorę. Judrioje gatvėje patogu, kad vartai atsidarynėtų į sklypą.

Visus vartus galima valdyti rankiniu būdu arba visiškai automatizuoti. Siaurų vartų atveju rankinis atidarymas ar uždarymas nėra didelė problema, išskyrus poreikį išlipti iš automobilio. Deja, jei įvažiavimas yra didelis, vartų varčios svoris gali pasirodyti didelis iššūkis, kai bandote jį perkelti rankiniu būdu.

Laisvas praėjimas pro vartelius turėtų būti 90 cm. Atsižvelgiant į tvoros konstrukciją, poreikį sumontuoti vyrius, pritvirtinti spyną, vartų angos dydis turėtų būti maždaug 100 cm. Vartelių aukštis sureguliuojamas pagal tvoros aukštį – jo viršutinė riba turi būti tame pačiame aukštyje, kaip ir viršutinė, tvoros plokščių linija.

Patogus ir saugus įvažiavimas į kiemą priklauso nuo kelio pločio ir mažiausio automobilio posūkio spindulio. Tai priklauso nuo atstumo tarp kelio krašto ir įvažiavimo pro vartus. Jei šis atstumas yra lygus ar didesnis už posūkio spindulį, pro vartus važiuojančiam automobiliui pakaks vietos iš visų pusių.