Kaip parašyti gerą gyvenimo aprašymą, kuris atkreiptų darbdavio dėmesį ir pateiktų kvietimą į pokalbį? Problema tame, kad jus nežinote, kokius reikalavimus turite atitikti ir kuriems elementams darbdavys skiria didžiausią dėmesį.

Nepaisant to, ar jūs vis dar esate studentas, neseniai baigęs studijas ar patyręs darbuotojas, vėl grįžtantis į darbo rinką, jūsų CV turi būti parašytas įskaitomai ir patikimai. Jei prie to pridėsime šiek tiek kūrybiškumo, būsima darbo vieta bus tik per žingsnį. Ieškodami pirmojo darbo, daugelis žmonių baiminasi, kad jų gyvenimo aprašymas nėra pakankamai įtikinamas. Daugelis pirmą kartą ieškančių darbo neturi įspūdingos patirties, į kurią atkreipia dėmesį dauguma darbdavių.

Tinkamai parengtas gyvenimo aprašymas gali tiek suintriguoti darbdavį, kad jis nuspręs priimti net nepatyrusį darbuotoją. Svarbiausia yra patikimai ir veiksmingai įrodyti, kad turimos žinios ir įgūdžiai visiškai kompensuos profesinės karjeros trūkumą.

CV reikalingas ieškant darbo, pretenduojant į stipendiją ar pakeičiant darbą į geresnį. Geras gyvenimo aprašymas pritraukia skaitytojo dėmesį, t. y. atkreipia dėmesį į gerą patirtį, įgūdžius, kvalifikaciją, savybes, nekreipiant dėmesio į trūkumus. Tačiau nepamirškite visada rašyti tiesos, nemeluoti ir nepraleisti reikšmingų faktų.

Daugelis darbo ieškančių asmenų rašydami CV praleidžia bemieges naktis. Galite sukurti savo šablonus, tačiau jei nesate profesionalas, geriausia naudoti tuos, kurie buvo išbandyti praktikoje. Šablonų išdėstymas suteikia CV tinkamą charakterį ir nuotaiką: pavyzdžiui, galite pabrėžti kūrybiškumą, patikimumą ar kitas savybes. Jei ši užduotis jums per sunki, visada galite kreiptis į CV rašymo paslaugas teikiančius specialistus.

Gerame CV turi būti:
• Teisingai įrašyti asmens duomenys, adresai ir vardai
• Specifinė informacija
• Skaitomumas ir estetika
• Tinkamas patirties ir išsilavinimo aprašymas
• Išdėstymas ir chronologija

CV tai kandidato vizitinė kortelė, kuri atsakinga už pirmą įspūdį, kuris suteikia galimybę susitikti su darbdaviu.