Šiuolaikinėje pramonėje negalima išsiversti be tikslių matavimo prietaisų, kurie naudojami įvairių skysčių, taip pat dujų, dujų mišinių ir garų srautui matuoti. Be skirtingų matavimo principų srauto matuoklių, plačiai naudojami elektroniniai slėgio jutikliai. Jie yra neatskiriama matavimo sistemų ir šilumos skaitiklių dalis, naudojami automatizuotose technologinių procesų valdymo sistemose. Šie prietaisai yra paklausūs energetikos, maisto pramonėje, naftos ir dujų pramonėje bei kitose gamybos srityse.

Skirtingai nei manometrai, matuojantys tik slėgį ir rodantys rodykles skalėje, jutikliai taip pat gautą vertę paverčia vieningu signalu arba skaitmeniniu kodu, kuris perduodamas techninės sistemos tinklu ir naudojamas visam procesui reguliuoti.
Be slėgio jutiklių sunkiai išsiverstų:
Statybos pramonė
Slėgio, terpės srauto matavimas gaminant statybines medžiagas, taip pat pastatų ir konstrukcijų stebėjimas matuojant įtempį betone ir jį supančiame grunte. Statybinių konstrukcijų atramų deformacijų matavimas. Jutikliai, skirti matuoti avarinį žemės nusileidimą tunelių operacijų metu.

Chemijos pramonė
Skysčių ir dujinių terpių slėgio, srauto technologinių parametrų matavimas gaminant cheminius produktus.

• Maisto pramonė
Jutikliai yra specialiai sukurti naudoti pieno, alaus daryklos ir maisto pramonėje. Jie pritaikyti dirbti esant dideliems temperatūros svyravimams ir slėgio šuoliams.

Komunalinės paslaugos ir vandens tiekimas
Šilumos ir energijos tiekėjų dujų, vandens slėgio ir srauto matavimas siekiant užtikrinti:
• dujų ir vandens tiekimą vartotojams;
• abipusiai vartotojo ir tiekėjo atsiskaitymai;
• geriamojo, technologinio vandens ir nuotekų suvartojimo matavimas.
• Automobilių ir laivybos transportas

Alyvos, hidraulinio skysčio slėgio matavimas sistemose, užtikrinančiose darbingumą, aukštos temperatūros greitai veikiantys jutikliai, skirti matuoti slėgį variklio darbiniuose cilindruose, taip pat avarinė apsauga, jei agregatas išeina iš nurodyto darbo režimo.

Siekiant pagerinti tikslumą ir patikimumą, jutikliuose yra apsauga nuo vibracijos, mechaninis amortizavimas ir elektrinis išėjimo signalo filtravimas.