Svarstai įsigyti automobilį ? Norint juo naudotis teks įsigyti ir draudimą. Tačiau dažnam iki tol su automobiliais nesusidūrusiam asmeniui kyla klausimas: kiek kainuoja mašinos draudimas? Atsakyti galima tik tiksliai pasirinkus draudimo rūšį bei atsižvelgus į rizikos veiksnius.

Pirmiausia automobilio draudimo kaina priklauso nuo draudimo rūšies.

Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės (TPVCA) draudimas

Klasikinis draudimas – pigiausias, be kurio negalėsite naudoti savo transporto priemonės. Šis draudimas užtikrina, kad eismo įvykio atveju visa žala, padaryta dėl jūsų kaltės, kitų asmenų turtui, sveikatai ar gyvybei bus padengta. Tačiau jūsų patirtos žalos TPVCA draudimas nedengia.

KASKO draudimas

Šio tipo draudimas yra brangesnis nei TPVCA, tačiau apima daugiau sričių. KASKO draudimas atlygina jūsų patirtus nuostolius nepriklausomai nuo to ar tai jūsų kaltė. Tai galioja ne tik eismo įvykių atveju. Šis draudimas padengia žalą dėl gamtos veiksnių, vagysčių ar vandalizmo. Taip pat didžioji dalis bendrovių ? draudimo kainą įskaičiuoja papildomas paslaugas: techninės pagalbos kelyje Lietuvoje ir užsienyje paslaugos, pakaitinio automobilio nuoma.

Pasirinkus bet kurią iš šių draudimo rūšių, jų kainų svyravimus įtakoja ir rizikos veiksniai. Šiais veiksniais remiasi draudimo bendrovės nustatydamos kiek kainuoja mašinos draudimas, konkrečiam klientui.

Vairuotojo amžius, stažas bei drausmingumas

Kuo vyresnis vairuotojas ir kuo ilgesnis jo vairuotojo stažas, tuo daugiau patirties jis turi ir kelia mažesnę riziką. Tačiau net ir amžius nepadeda, kai turima daug baudų ar patirta daug eismo įvykių. Draudimo bendrovės, tokiais atvejais, vairuotojus laiko aukštesnės rizikos ir jų draudimo kaina ženkliai pakyla.

Transporto priemonė ir jos registracijos vieta

Didelio galingumo automobilis ar didelė jo masė kelia papildomą riziką, nes eismo įvykio atveju padaryta žala dažniausiai yra ženkliai didesnė. Taip pat rizika priklauso ir nuo vietos, kur transporto priemonė yra naudojama, registruota. Juk mieste, kur judrus eismas, susidaro daugiau avarinių situacijų nei retai apgyvendintame kaime.

Ar transporto priemonę vairuos kiti asmenys ?

Šis veiksnys gali ženkliai padidinti draudimo kainą, jei kitas vairuotojas yra jaunas ir neturi vairuotojo stažo.

Net ir atsižvelgus į šiuos faktorius, tikslios sumos, kiek kainuos mašinos draudimas, nesužinosite. Tačiau tai gali padėti įvertinti, kodėl tam tikra suma gali būti siūloma. Visada, norint gauti tikslią informaciją, patartina kreiptis į draudimo bendrovių atstovus ar pasinaudoti internetine draudimo kainos skaičiuokle.