Nors dar visai neseniai atsiradę rinkoje, šilumos siurbliai palaipsniui atranda savo vartotojus ir užima vis populiaresnes pozicijas tarp visų šilumos gamybos prietaisų. Neabejotinai kad ateityje jų vaidmuo taps dar svarbesnis, ypač kai daugiau žmonių galės įsitikinti jų teikiamais privalumais. Šilumos siurbliai oras vanduo, oras oras, vanduo oras ir kiti pasižymi eile labai patrauklių savybių, kuriomis negali pasigirti kiti prietaisai.

Kodėl gi verta investuoti į šiuos šilumos įrenginiu ir patikėti jiems būsto šildymą?

Taupumas – neabejotinai svarbiausias faktorius, lemiantis šilumos siurblių pasirinkimą. Jie labai efektyviai išnaudoja elektros energiją ir pagal šį rodiklį gerokai lenkia kietojo kuro ir elektrinius katilus. Dėka aukšto konvertavimo sistemos koeficiento, šilumos siurbliai leidžia gauti 3-5 kW šilumos energijos, išnaudojant vos 1 kW. Dar vienas svarbus šių įrenginių pranašumas prieš kitus šilumos šaltinius yra ekologiškumas. Vertinant šiuolaikines realijas, jis tampa tikrai labai svarbiu. Joks kuro katilas negali pasigirti tokiu draugiškumu ekologijai kaip šilumos siurblys, kuris neišmeta į aplinką jokių kenksmingų dujų tokių kaip CO, CO2 ar SO2.

Ne ką mažiau svarbūs yra ir tokie šilumos siurblių naudojimo pliusai kaip saugumas ir patikimumas. Jie nėra sprogūs, nes tiesiog neturi savyje medžiagų, kurios galėtų sprogti, taip pat dėl jų veikimo sutrikimų nėra rizikos apsinuodyti smalkėmis ar kitomis medžiagomis. Jokia šilumos siurblių dalis neįkaista iki aukštų temperatūrų ir praktiškai negali tapti gaisro priežastimi. Įrenginių patikimumas yra gerokai aukštesniame lygyje nei kuro ir elektros katilų, nes visi šilumos perdavimo procesai vyksta uždarame hermetiškame kontūre.

Dar viena itin naudinga savybė, kuria pasižymi šilumos siurbliai yra jų universalumas, nes viename įrenginyje, vartotojai gauna oro šildymo ir vėdinimo sistemas, bei prietaisą vandeniui šildyti.