Kelionės po Lietuvą irgi vertos dėmesio, tačiau labai daug žmonių galvodami apie keliones mieliau renkasi užsienio šalis. Vieni net nepagalvoja kiek daug galima pamatyti ir pačioje Lietuvoje, niekur per toli neskrendant ir nevažiuojant. Įvairiausi nauji apžvalgos bokštai dailiausiuose gamtos kampeliuose, gražūs ežerai, miškai ir žaluma, atrestauruoti muziejai, prabangūs dvarai ir nuostabi Lietuvos istorija tikrai gali sužavėti kiekvieną, jei tik suteikiama proga tą padaryti. Puikių įspūdžių atrasti pavyks daugelyje miestelių ir miestų, tad vienintelis dalykas ką reikia padaryti – susirašyti ką aplankyti norisi labiausiai arba ko dar taip ir nepavyko pamatyti. Kartais net ir nuobodžiausi muziejų pavadinimai gali tapti dideliu atradimu – tokios pažintinės kelionės Lietuvoje tikrai įstrigs į atmintį ilgam. Taigi, kokie dar yra tokių kelionių privalumai? Galbūt nebūtina kaskart vykti į tolimas šalis, kai nepaprastų prisiminimų galima susikurti ir keliaujant po netolimas apylinkes?

Didžiausia motyvaciją nepamiršti pakeliauti po Lietuvą kelia tai, jog ir joje tikrai ne visos vietos yra pamatytos ir aplankytos. Būtent todėl pažintinės kelionės Lietuvoje ir yra tokios puikios – jos leidžia susipažinti su vietovėmis, kurios nebūtinai yra girdėtos. Dažnai kelionių agentūros teikia puikias paslaugas parenkant įspūdį paliekančias ekskursijas, vietas ir gidus, kurie leidžia sužinoti labai daug informacijos ir nuostabių faktų apie tam tikrus dalykus, lankytinas vietas, Lietuvos istoriją, todėl pažintinės kelionės Lietuvoje tikrai turi būti išbandytos. Tokias susiorganizuoti galima ir patiems, svarbiausia atsirinkti dėmesio vertas, nelankytas vietas ir turėti transporto priemonę į jas nukeliauti.

Neturintiems daug laiko ir norintiems tiesiog trumpai atsiplėšti nuo rutinos, puikiai gali tikti savaitgalio kelionės po Lietuvą, kurių metu galima aplankyti netoliese esančias lankytinas vietas. Galima pasirinkti ir kokį nors regioną, kuriame pavyktų pamatyti daugelį dėmesio vertų vietų. Taip kas kažkiek laiko galima pasidžiaugti tuo, jog galiausiai bus apvažinėta visa Lietuva. Trumpos savaitgalio kelionės po Lietuvą bus ir puiki pramoga vaikams, kurios metu galės susipažinti su savo gimtine. Šiltuoju metu labiausiai tokioms išvykoms tiks gamta, o šaltuoju sezonu smagiai laiką galima praleisti uždarose vietose lankantis muziejuose, dvaruose bei kitokiose ekskursijose.