Tvoros stulpai atlieka labai svarbią funkciją. Jie sudaro visos tvoros pagrindą. Jų patikimumas lemia, ar visa tvora bus patvari ir atspari smūgiams. Tvorą statyti planuojantiems žmonėms dažnai kyla klausimas: kokius stulpus tvorai pasirinkti? Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra tvoros stulpai ir kaip pasirinkti tinkamus.

Tvoros stulpų tipai
Stulpai tvorai yra kelių tipų, priklausomai nuo jų vietos. Svarbiausi yra kampiniai stulpai t.y. skirti statyti kampuose ir vietose, kur lūžio kampas yra didesnis nei 10 laipsn. Stulpeliai jungiasi prie atramų, kiekvienas jų eina kita kryptimi. Atraminiai stulpai yra montuojami horizontaliai, maždaug 2/3 kampinio stulpelio aukščio. Jų užduotis yra sutvirtinti kampinius stulpus. Be to, yra ir stabilizuojančių stulpų. Jie montuojami jei tvoros ilgis viršija 50 m.

Tvoros stulpai ir jų taikymas
1. Metaliniai/plieniniai stulpai – taikomi įvairių tipų tvoros tinklams, skydinėms, medinėms tvoroms, metaliniams aptvarams.
2. Mediniai stulpai – medinėms tvoroms.
3. Betoniniai stulpai – surenkamieji betoniniai ir plokščių aptvarai, jie yra rečiau naudojami sklypo aptvėrimo tvoroms.
4. Akmeniniai stulpai – kaltoms metalinėms, modernioms tvoroms, tvoroms iš akmens ir betono, rečiau – medinėms tvoroms.
5. Mūriniai stulpai – įvairių rūšių medinėms tvoroms.

Metaliniai tvoros stulpai yra pats populiariausias ir dažniausias pasirinkimas statant tvorą. Jie yra gaminami iš plieno ir gali būti įvairių sekcijų ir formų. Plieninių stulpų ypatybė yra ta, kad jų kokybė gali labai skirtis, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į visus elementus ir parametrus tokius kaip, storis, skersmuo, ir antikorozinė apsauga. Jie puikiai tinka tiek segmentinėms, tiek kitos medžiagos tvoroms, tačiau būtina atkreipti dėmesį į jų storį ir tvirtumą – kuo tvora sunkesnė, tuo patvaresni turi būti ir stulpai.