Apsilankyti pas odontologą mus dažnai skatina tik nepakeliamas dantų skausmas. Kariesas gali išsivystyti be jokių skausmo simptomų, deja, didžioji dalis žmonių bijo odontologo ir kabinete lankosi tik tada, kai dantį pradeda mausti arba skausmas trukdo normaliai funkcionuoti. Tada tai paprastai reiškia, kad patologiniai danties pokyčiai yra tokie pažengę, kad gydyti teks ir danties kanalą.

Vienas iš dantų gyvybingumo testų, kuriuos naudoja odontologai, yra terminis testas, kurio metu danties paviršių reikia paliesti tinkamu šaltu ar šiltu preparatu. Tokiu būdu galima iš anksto diagnozuoti, ar dantis dar gyvas.

Atsiradus pirmiesiems simptomams, nedelskite vizito pas odontologą. Negydant, tai gali sukelti aplink dantį esančių audinių infekciją, kaulų uždegimą, abscesų, cistų ir fistulių susidarymą.

Šiuo metu šaknies kanalų gydymas pasižymi aukšta kokybe dėl vis geresnių šiai procedūrai naudojamų priemonių. Anksčiau pacientas kurį laiką po procedūros vaikščiojo su tvarsčiu, turėjo keletą vizitų, kurių metu dantis valė ir skalavo. Bakterijos iš burnos ertmės per šį laiką galėjo patekti į dantų ertmę, o tai padidino infekcijos riziką. Laimei, dabar šios praktikos atsisakoma. Specialistai užtikrina, kad vieno apsilankymo metu viskas būtų kruopščiai išvalyta, dezinfekuota ir užpildyta. Tai tikrai geriausias sprendimas pacientui ir Klaipėda šį gydymą senai jau taiko.

Šaknies kanalų gydymas mikroskopu vis dažniau atliekamas, o tai padidina procedūros tikslumą. Skaudantį dantį pirmiausia reikia išvalyti nuo audinių likučių, kuriuos užpuolė bakterijos, o pašalinus užkrėstą minkštimą, kanalai džiovinami ir uždaromi. Nors endodontija yra gana invazinė, skausmo bijoti nereikia. Šaknies kanalų gydymas atliekamas taikant vietinę nejautrą. Be to, atminkite, kad sergančio danties skausmas yra daug stipresnis.

Šaknų kanalų gydymas yra labai dažna medicininė procedūra. Tam nereikia specialaus paciento pasirengimo, išskyrus teigiamą požiūrį ir dažnai šiek tiek kantrybės.