Egzistuoja daugybę plaukų šalinimo būdu, kurie atliekami visos Lietuvos kraštuose. Elektroepiliacija Kaune pasižymi savo ilgalaikiu rezultatu, elektroepiliacija Vilniuje yra ypač efektyviai atliekama Vilniuje ir taip toliau.

Deja, yra plaukų šalinimo būdų, kurie duoda tokių prastų rezultatų, kad yra priskiriami neveiksmingiems, jie gali pakenkti odai ar sukelti pavojų gyvybei.

Transderminė elektrolizė

Šis metodas remiasi tuo, kad potencialūs klientai turi neaiškią elektrologijos darbo idėją, kad pateisintų savo lūkesčius. Laidingas gelis paskleidžiamas gydymo zonoje, o elektra perduodama per medvilninį tamponą, paliečiantį gelį.

Neva elektra plaukais nukeliauja į folikulą ir visam laikui pažeidžia plaukų svogūnėlį. Tai paprasčiausiai nepaiso pagrindinės fizikos, nes plaukai yra prastas elektros laidininkas ir bet koks krūvis eina tiesiai iš tampono ir į gelį.

Panašiai kaip transderminė elektrolizė, ši variacija naudoja lipnų pleistrą, o ne medvilninį tamponą, kad tariamai perduotų elektrą iš pleistro, per plaukus ir į gelį. Šis metodas vis dar negali paneigti fizikos.

Fotoepiliatoriai

Tai yra namų naudojimo IPL plaukų šalinimo versijos. Labai sumažinta šių prietaisų galia, palyginti su komerciniais analogais, reiškia, kad jie yra maždaug tokie pat veiksmingi kaip vaškavimas, tačiau daug lėtesni ir brangesni.

Mikrobangų krosnelė

Šie prietaisai yra labai pavojingi. Jie naudoja lazdelę, panašią į lazerį, tačiau skleidžia mikrobangas plaukams šildyti pagal tą patį principą kaip ir termolizė.

Gamintojai teigia, kad, skirtingai nuo lazerio, mikrobangų krosnelę galima naudoti visų plaukų spalvoms.

Akivaizdi šių prietaisų problema yra jų polinkis „virti“ visą odą, į kurią nukreipta, o termolizė labai stengiasi nukreipti atskirus folikulus. Mikrobangų krosnelės metodas priklauso nuo to, kad oda yra labai sausa, o folikulai yra pilni drėgmės. Deja, taip nėra.

Maisto papildai

Nors yra daugybė vaistų, galinčių sulėtinti plaukų augimą, nė vieno iš jų gamtoje nėra ir jų vartojimas yra griežtai reglamentuotas.

Bet kuri be recepto parduodama medžiaga, teigianti, kad plaukų augimas yra sumažintas arba sustabdomas, pateikia klaidingus teiginius.

Rentgeno spinduliai

Per porą metų nuo rentgeno spindulių atradimo 1895 m. mokslininkai norėjo juos išbandyti kaip vaistus nuo visų rūšių ligų ir anomalijų taip pat, kaip tyrėjai pastaruoju metu bandė išgydyti įvairiausias ligas lazeriais.

Neilgai trukus buvo išbandytos rentgeno procedūros plaukų šalinimui. Pacientams buvo daroma 20 ar daugiau valandų rentgeno nuotrauka, kad plaukai slinktų ir neataugtų.

Įrodyta, kad šis metodas yra nuolatinis. Deja, mirtinas vėžys, kurį įgijo beveik visi pacientai, taip pat pasirodė nuolatinis.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme pačius neveiksmingiausius bei pavojingus sveikatai bei gyvybei plaukelių šalinimo būdus. Norint išvengti tokių padarinių ir kokybiškai atlikti plaukų šalinimo procedūrą, venkite šių esminių klaidų.

Informacija yra parengta vadovaujantis depiliacijoscentras.lt medžiaga.