Šiais vartojimo laikais, įvairūs kreditai ir paskolos jau senokai tapo pakankamai įprastu ir gyvenimišku dalyku. Iš esmės, paskolų rinka jau taip stipriai išsivysčiusi, kad didžiausias kliento galvos skausmas yra ne kredito įstaigos paieška, bet geriausio ir pigiausio skolinimosi varianto išsirinkimas. Ir iš tiesų, tarp didelio būrio įvairių skolinimosi pasiūlymų, kartais galima tiesiog pasiklysti. Vartojimo reikmėms yra pasiekiamos vartojimo paskolos, nenumatytas ir skubias išlaidas pasirengusios finansuoti greitųjų kreditų bendrovės, na, o tarpusavio skolinimo bendrovės – visuomet pasistengs suteikti pačias draugiškiausias skolinimo sąlygas.

Tačiau kas iš jų gali paskolinti pigiausiai? Tikriausiai pats pigiausias būdas skolintis yra įkeičiant turtą. Iš esmės, kreditai su turto įkeitimu kainuoja žymiai pigiau todėl, kad užstato pagalba yra sumažinama kreditoriaus prisiimama skolinimo rizika. Kreditorius žino, kad kliento nemokumo atveju, jis galės pasinaudoti užstatytu  turtu ir kompensuoti patirtus nuostolius. Todėl jeigu turite tam tikro turto, kurį galėtumėte įkeisti kreditoriui, tikrai vertėtų pasidomėti paskolos su įkeitimu galimybėmis.

Pagrindiniai paskolos su užstatu privalumai

Iš esmės, paskolos su įkeitimu yra naudingos abejoms sandorio pusėms. Užstato pagalba yra sumažinama kreditoriaus rizika, kad klientas susidurs su mokumo problemomis ir nepajėgs laiku grąžinti paskolintų pinigų. Tuo tarpu klientas gauna žymiai palankesnes skolinimosi sąlygas ir mažesnes palūkanas. Apibendrinus, tokios rūšies paskolos pasižymi šiais pagrindiniais privalumais:

  • Ilgas terminas – su užstatu galima pasiskolinti labai ilgam terminui, todėl klientai gali žymiai patogiau planuotis periodinių įmokų mokėjimus.
  • Mažos palūkanos – kadangi užstatas sumažina kreditoriaus skolinimo riziką, jis gali pasiūlyti žymiai mažesnes ir patrauklesnes palūkanas.
  • Didelė paskolos vertė – suteikiamos paskolos dydis paprastai siekia 60-70 proc. užstato vertės, todėl skolinama pinigų suma, tiesiogiai priklauso nuo užstatomo turto.

Pabaigai norėtume priminti, kad nors skolintis su užstatu yra vienas pigiausių būdų visoje paskolų rinkoje, tačiau reikėtų nepamiršti, jog tokios paskolos gali būti ne tik didelės vertės, bet ir labai ilgo termino. Nevykdant prisiimtų finansinių įsipareigojimų, rizikuojate prarasti įkeistą turtą ir stipriai susikomplikuoti savo finansinę situaciją. Taigi, prieš pasirašant tokios paskolos sutartį, rekomenduojame pasitarti su artimaisiais ir gerai įvertinti savo ilgalaikes finansines galimybes.

Šaltinis: InvesticijosIrFinansai.lt