Tinkama pastato vėdinimo sistema yra svarbus bet kokių namų elementas. Tai garantuoja tinkamus orų mainus neatidarinėjat langų, užtikrina gyvenimo komfortą, sumažina šildymo išlaidas bei pagerina namų ūkio narių savijautą. Toks namas tampa energiją taupančiu, ekologišku prieglobsčiu. Ką reikia žinoti norint įsirengti rekuperacinę sistemą namuose?

Pagrindinis tinkamai veikiančios rekuperacinės sistemos pagrindas yra tiksliai apibrėžtas įrengimo procesas. Jo įgyvendinimui yra būtinos pastato projekcijos kartu su informacija apie pastato paskirtį, atskirų patalpų matmenis, namų ūkio narių skaičių ir rekuperatoriaus vietą. Įrenginiai statybų metu dažniausiai yra dedami į katilinę, palėpę ar mansardą, tuomet specialistas apskaičiuoja oro srautus bei sureguliuoja atitinkamą rekuperacijos sistemos veikimą.

Su kiekvienu mechaninio vėdinimo projektu su šilumos atgavimu pateikiama informacija apie oro srautus atskirose patalpose, rekuperatoriaus efektyvumo nustatymą, taip pat medžiagų sąrašu ir būtinų elementų t. y. oro įleidimo ir išleidimo angų išdėstymo planas. Jų vieta yra svarbi ne tik techniniu požiūriu. Tai daro didelę įtaką ne tik patalpos išvaizdai, bet ir funkcionalumui. Rekuperatoriai neturėtų būti montuojami virš lovos, valgomojo virtuvės stalo ar duše, nes tai gali pabloginti gyvenimo kokybę.

Dar neseniai vienintelis namų vėdinimo būdas buvo gravitacinis – t. y. atidarius langą. Tačiau jis ženkliai padidina energijos suvartojimą namuose, be to gyvenamąją patalpą dažnai užpildo musės ir vabzdžiai. Visi šie trūkumai padidino rekuperacijos su šilumos atgavimu sistemos populiarumą. Renkantis tobulą sprendimą, verta atkreipti dėmesį į kokybę, parametrus susijusius su higienos lygiu, sandarumo klasėmis ir triukšmo lygiu. Gerose rekuperacinėse sistemose svarbu vidinių vamzdžių konstrukcija bei naudojamos antibakterinės dangos efektyvumas. Ji turėtų būti apie 99 proc., tai apsaugos nuo pavojingų bakterijų. Be higienos svarbu nepraleisti ir nuotėkio klasės, neleidžiančios į sistemą patekti nuodingiems teršalams.