Nuo pat mažens vaikas rodo susidomėjimą įvairiomis transporto priemonėmis, stengiasi kuo daugiau patirti, išbandyti. Vienas iš paprasčiausių ir patikimiausių variantų yra paspirtukas. Vaikų paspirtukas yra puikus treniruoklis, stiprinantis raumenis, lavinantis koordinaciją ir manevringumą https://www.bikko.lt/vaikiski-dviraciai/paspirtukai/.

Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir jo fizinės formos paspirtukus galima rinktis pagal ratų skaičių:

1-2 metai. Mažiems vaikams buvo sukurti stabilūs modeliai su keturiais ratais.
3-5 metai. Trijų ratų paspirtukai tinka vaikams nuo trejų iki penkerių metų, tai
yra vienas iš labiausiai paplitusių ir universaliausių tipų. Ratai gali būti išdėstyti įvairiai: du ratai priekyje ir vienas gale, arba vienas priekyje ir du gale. Pirmasis derinys yra stabilesnis.
5 metų ir vyresni. Vyresniems vaikams siūlomi dviračiai modeliai, kurie
išsiskiria manevringumu ir galimybe išvystyti didelį greitį. Šis tipas skirtas penkerių metų ir vyresniems vaikams, kurie jau sugeba gerai išlaikyti pusiausvyrą.
Paspirtukų ratai gaminami iš poliuretano, gumos ar plastmasės. Poliuretanas yra labiausiai paplitusi medžiaga, kuri yra universali, ilgaamžė ir puikiai tinka mūsų keliams. Guminiai ratai užtikrins gerą smūgių sugėrimą.

Norėdami gauti daugiau stabilumo ir tvirtumo, rinkitės paspirtukus, kurių rėmas pagamintas iš aliuminio su plieno ar stiklo pluošto priedais. Rekomenduojame rinktis modelius su sulankstomu mechanizmu, kuriuos patogu transportuoti automobilyje ar parduotuvėje.

Mažiems vaikams rinkitės motorolerį su plačia platforma, kuriame tilptų abi kojos. Jei jūsų vaikas atlikinės triukus ir staigius manevrus, rinkitės paspirtuką su siaura platforma.

Patartina rinktis paspirtuką su aukščio reguliavimu. Vaikas auga ir bus patogu bei ekonomiška, jei paspirtukas augs kartu su juo. Daugelyje modelių yra guminės vairo rankenos, kurios yra neslidžios ir malonios liesti. Jaunesniam amžiui įsigykite paspirtuką su rankiniu stabdžiu, juo lengviau naudotis.
Na, o spalvas leiskite išsirinkti pačiam vaikui, jis juo naudosis ir žinos, kas jam mieliausia.